O nas

 

Podczas naszej podróży poślubnej w USA korzystaliśmy z usług noclegowych Airbnb, rowery w Miami wypożyczyliśmy od prywatnych użytkowników poprzez portal Spinlister, przysłuchiwaliśmy się nowojorczykom, którzy wówczas zdawali się o niczym innym nie mówić jak o podróżowaniu z pomocą teraz już świetnie znanej aplikacji Uber, byliśmy świadkami jak nasza gospodyni oddaje psa na czas swojego urlopu pod opiekę osobom znalezionym na DogVacay, z zachwytem oglądaliśmy ogrody sąsiedzkie, w tym jeden na Wall Street (!?), a przejazdu z lotniska do domu szukaliśmy przez serwis BlaBlaCar!

Po powrocie zgodnie uznaliśmy, że nie chcemy być tylko biernymi obserwatorami prężnie rozwijającego się modelu ekonomii współdzielenia (z ang. sharing economy), lecz jego współtwórcami!

Pytanie, jakimi zasobami dysponujemy MY, które mogłyby się przydać INNYM, towarzyszyło nam na wiele tygodni po inspirującej podróży. Witryny, przepełnione przedmiotami z targów staroci w Szwecji (którą często odwiedzamy, z racji naszego polsko-szwedzkiego małżeństwa) i z gdańskich wystawek uświadomiły nam, że owszem mamy czym się z Wami podzielić. Skoro zbieraliśmy je z myślą o dekoracji własnego wesela i kolejnych imprez inspirowanych zdjęciami z Pinterest’a, to osób które poszukują czegoś wyjątkowego na swoje wydarzenie lub sesję zdjęciową musi być więcej.

Choć na ten moment udostępniamy Wam wyłącznie nasze zbiory, wierzymy że w przyszłości uda nam się udostępnić Wam piękne przedmioty wielu innych pasjonatów takich jak my.

Drugie życie

Nie kupujemy niczego, co mielibyśmy użyć tylko raz. Starych przedmiotów szukamy na szwedzkich i polskich wyprzedażach garażowych, pchlich targach, second handach i sklepach charytatywnych. Zamiast wątpliwej jakości dekoracji z drugiego końca świata, dajemy drugie życie temu, co autentyczne, piękne i pozornie nikomu niepotrzebne.
Wierzymy, że nasze artykuły dekoracyjne z drugiej ręki zapobiegają marnotrawstwu cennych zasobów i ograniczają stosy śmieci na wysypiskach i dnach oceanów.

Odpowiedzialna konsumpcja

Decydując się na zakup konkretnych materiałów do stworzenia Waszych dekoracji bierzemy pod uwagę z czego i w jakim procesie powstały, kto
i w jakich warunkach je wyprodukował oraz jak ich użytkowanie i utylizacja wpływa na środowisko i otoczenie społeczne. Staramy się wspierać lokalnych producentów, małych przedsiębiorców
i przedsiębiorczynie, którzy tak jak my, dbają o nasze środowisko i drugiego człowieka.

Do it yourself

Kultywując kulturę  Do It Yoursfel sprzeciwiamy się nadmiernemu konsumpcjonizmowi i podejściu „zarabiam-kupuję-wyrzucam”. Opracowując koncepcję Waszych dekoracji, wykorzystujemy zasoby i umiejętności – własne i zaprzyjaźnionych, polskich firm. Nie kupujemy gotowców z dalekich krajów, produkowanych w wątpliwych etycznie warunkach pracowniczych. Zakasujemy rękawy, chwytamy za pędzel i młotek, tworząc coś unikatowego – wkładamy w to mnóstwo energii i całe serce.

 

Zaufanie

To punkt wyjścia w relacji z Wami i klucz do satysfakcjonującej Was kompleksowej stylizacji wesela lub innej imprezy. Wiemy, że zaufania nie zdobędziemy jednym mailem czy krótką rozmową przez telefon. Dlatego zawsze staramy się z Wami spotkać przy kawie – w ulubionych kawiarniach lub w rzeczywistości wirtualnej, jeśli mieszkacie za granicą. Wsłuchujemy się w Waszą wizję i potrzeby, dzielimy się doświadczeniami i polecamy Wam zaufanych podwykonawców. 

Ekonomia współdzielenia

Z fascynacją obserwujemy jak zmienia się sposób naszego myślenia o wartości, jaką niesie ze sobą własność. Cieszymy się, że ludzie coraz częściej chcą korzystać z danego dobra, nie dążąc do jego posiadania. Ekonomię współdzielenia cenimy za to, że opiera się na skłonnościach ludzi do współpracy, wspomagania innych i dzielenia się swoimi dobrami. Wierzymy, że jest jedną z tych idei, które zmieniają świat na lepsze!

Globalne współzależności

Żyjemy w niezwykłych czasach. Niezwykle skrócony dystans między państwami i ludźmi oraz nieustanna wymiana towarów i usług z najodleglejszymi zakątkami planety definiują rzeczywistość. Czy tego chcemy, czy nie, nasze codzienne wybory kształtują przyszłość świata. Widzimy w tym wielką szansę współtworzenia go oraz brania odpowiedzialności za otoczenie. W tworzeniu oprawy Waszych przyjęć pokazujemy, że proste wybory, takie jak ekologiczny papier do papeterii czy dekoracje z drugiej ręki, tworzą świat bardziej sprawiedliwym.