O nas

Od ponad dziesięciu lat jeżdżę regularnie na szwedzkie starocia. Niektóre kolekcje moich rekwizytów rodziły się szybko i pod wpływem impulsu, inne kompletowane były latami. Lubię o nich myśleć jak o dziełach sztuki. Niektóre narodziły się jednego dnia, inne dopieszczano całymi latami.

Moje zbiory to jednak nie tylko kolekcje: walizek, puszek, skrzyń, koszyków, ram, szkła, cyny, fajansu, miedzianych naczyń, mosiężnych świeczników, materiałów o różnej fakturze i kolorze, koronek, kryształów, codziennych przedmiotów z czasów PRL, złotych czy srebrnych tac. To również takie rekwizyty, które trudno przypisać do jakiejkolwiek kategorii. Raz wydają mi się niesklasyfikowanymi, samotnymi rodzynkami, by zaraz potem objawić się jako estetyczne wisienki na torcie. Do niektórych nadal dojrzewam, podczas gdy ktoś inny już dawno odkrył ich czar.

Bo to właśnie moment uwalniania moich rzeczy w Wasze ręce cieszy mnie najbardziej. Wykorzystujecie je na zarówno kameralnych co formalnych przyjęciach, sesjach zdjęciowych małych marek, kreatywnych set designach dużych marek, planach zdjęciowych reklam, Netflixowych produkcji i niszowych, awangardowych filmów. Dostrzegacie ich stylizacyjny potencjał i bez końca zaskakujecie mnie swoimi aranżacjami i pomysłami na ich wykorzystanie.

Czasem polegacie na moich poradach i podpowiedziach, niekiedy przekazujecie rekwizyty swoim utalentowanym dekoratorom, innym razem od początku wiecie czego szukacie i co wykreujecie z pomocą moich przedmiotów. Zawsze nadpisujecie ich historię na swój wyjątkowy sposób. Dajecie im kolejne i kolejne życie. Dzięki Wam pozostają w obiegu. Otulone uwagą i czułością.

 

 

 

Drugie życie

Nie kupujemy niczego, co mielibyśmy użyć tylko raz. Starych przedmiotów szukamy na szwedzkich i polskich wyprzedażach garażowych, pchlich targach, second handach i sklepach charytatywnych. Zamiast wątpliwej jakości dekoracji z drugiego końca świata, dajemy drugie życie temu, co autentyczne, piękne i pozornie nikomu niepotrzebne.
Wierzymy, że nasze artykuły dekoracyjne z drugiej ręki zapobiegają marnotrawstwu cennych zasobów i ograniczają stosy śmieci na wysypiskach i dnach oceanów.

Odpowiedzialna konsumpcja

Decydując się na zakup konkretnych materiałów do stworzenia Waszych dekoracji bierzemy pod uwagę z czego i w jakim procesie powstały, kto
i w jakich warunkach je wyprodukował oraz jak ich użytkowanie i utylizacja wpływa na środowisko i otoczenie społeczne. Staramy się wspierać lokalnych producentów, małych przedsiębiorców
i przedsiębiorczynie, którzy tak jak my, dbają o nasze środowisko i drugiego człowieka.

Do it yourself

Kultywując kulturę  Do It Yoursfel sprzeciwiamy się nadmiernemu konsumpcjonizmowi i podejściu „zarabiam-kupuję-wyrzucam”. Opracowując koncepcję Waszych dekoracji, wykorzystujemy zasoby i umiejętności – własne i zaprzyjaźnionych, polskich firm. Nie kupujemy gotowców z dalekich krajów, produkowanych w wątpliwych etycznie warunkach pracowniczych. Zakasujemy rękawy, chwytamy za pędzel i młotek, tworząc coś unikatowego – wkładamy w to mnóstwo energii i całe serce.

 

Zaufanie

To punkt wyjścia w relacji z Wami i klucz do satysfakcjonującej Was kompleksowej stylizacji wesela lub innej imprezy. Wiemy, że zaufania nie zdobędziemy jednym mailem czy krótką rozmową przez telefon. Dlatego zawsze staramy się z Wami spotkać przy kawie – w ulubionych kawiarniach lub w rzeczywistości wirtualnej, jeśli mieszkacie za granicą. Wsłuchujemy się w Waszą wizję i potrzeby, dzielimy się doświadczeniami i polecamy Wam zaufanych podwykonawców. 

Ekonomia współdzielenia

Z fascynacją obserwujemy jak zmienia się sposób naszego myślenia o wartości, jaką niesie ze sobą własność. Cieszymy się, że ludzie coraz częściej chcą korzystać z danego dobra, nie dążąc do jego posiadania. Ekonomię współdzielenia cenimy za to, że opiera się na skłonnościach ludzi do współpracy, wspomagania innych i dzielenia się swoimi dobrami. Wierzymy, że jest jedną z tych idei, które zmieniają świat na lepsze!

Globalne współzależności

Żyjemy w niezwykłych czasach. Niezwykle skrócony dystans między państwami i ludźmi oraz nieustanna wymiana towarów i usług z najodleglejszymi zakątkami planety definiują rzeczywistość. Czy tego chcemy, czy nie, nasze codzienne wybory kształtują przyszłość świata. Widzimy w tym wielką szansę współtworzenia go oraz brania odpowiedzialności za otoczenie. W tworzeniu oprawy Waszych przyjęć pokazujemy, że proste wybory, takie jak ekologiczny papier do papeterii czy dekoracje z drugiej ręki, tworzą świat bardziej sprawiedliwym.