FAQ

Czy mogę zobaczyć rekwizyty na żywo?

Pracujemy głównie online. W razie potrzeby dosyłamy zdjęcia lub krótkie video danego rekwizytu. Natomiast jeżeli najbardziej zależałoby Ci na spotkaniu skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie Kontakt lub zadzwoń. Zobaczymy co da się zrobić!

Nie jestem z Trójmiasta, czy możecie wysłać mi paczkę z rekwizytami?

Wszystkie rekwizyty, poza tymi wielkogabarytowymi, wysyłamy pod wskazany przez Ciebie adres zaraz po zaksięgowaniu wpłaty, na którą składa się kaucja oraz opłata za wynajem rekwizytów. Zamawiający pokrywa koszt przesyłki w dwie strony. Jest on uzależniony od gabarytów paczki i wagi. Zwykle jest to koszt rzędu 30 zł za paczkę. Niekiedy rekwizyty musimy nadać dwiema lub trzema paczkami. Nadając paczkę zwrotną pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów na czas transportu.

Czy jest możliwy dowóz rekwizytów pod wskazany adres?

Tylko na terenie Trójmiasta i przy zamówieniach o wartości przekraczającej 1500 zł. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń, aby dowiedzieć się czy w danym terminie będzie to możliwe.

W sobotę mam przyjęcie daleko od Gdańska. Czy mogę odebrać rekwizyty kilka dni wcześniej?

Ceny podane w katalogu dotyczą standardowego okresu wynajmu trzech dni. W wyjątkowych sytuacjach możemy go wydłużyć za dodatkową opłatą, zależną od długości wynajmu i wartości zamówienia. Dla przykładu, przy wynajmie 5 dniowym doliczamy 30% wartości zamówienia. Warunkiem dłuższego wynajmu jest niekolidowanie Twojego zamówienia z innym zamówieniem, na które składają się rekwizyty zamówione przez Ciebie.

Ale zawsze pytaj, jesteśmy elastyczni;)

Nie mogę znaleźć w Waszej kolekcji wymarzonych elementów dekoracyjnych. Pomożecie mi?

Oczywiście. Jesteśmy częstymi bywalcami szwedzkich pchlich targów, wyprzedaży garażowych i charytatywnych second-handów. Jeśli marzysz o czymś, czego nie ma w naszej kolekcji, skontaktuj się z nami, a my zaczniemy swoje poszukiwania.

Macie tyle pięknych przedmiotów. Nie mogę się zdecydować!

Pomożemy Ci wybrać rekwizyty w ramach budżetu, który zostanie przez Ciebie określony.

Wpłaciłam/em 50% zaliczki za rezerwację rekwizytów. Niestety muszę odwołać rezerwację. Czy możliwy jest zwrot zaliczki?

Niestety nie. Pobieramy zaliczkę, abyś miała/miał pewność, że wybrane przez Ciebie rekwizyty będą dostępne w danym terminie.

Co jeśli wynajęty przeze mnie rekwizyt uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu?

Nie przejmuj się, każdemu się zdarza. Odejmiemy z kaucji wartość rzeczywistą rekwizytu, którą podajemy w umowie. Jeżeli rekwizyt możemy naprawić lub wyczyścić, pokryjesz koszty naprawy lub pralni. Przykład: na materiale pojawiła się plama. Zapłacisz tyle, ile rzeczywiście będzie nas to kosztować.

Z kim współpracujecie?

Tworzymy silną sieć lokalnych przedsiębiorstw i podwykonawców myślących i czujących podobnie jak my. Dlatego staramy się współpracować z kwiaciarniami oferującymi sezonowe kwiaty, cukierniami wykorzystującymi naturalne, sezonowe i lokalne produkty. Ważne jest dla nas, aby nasi podwykonawcy kierowali się takimi samymi kryteriami jak my.

Vintage to chyba nie to, czego szukam.

Jeśli wydaje Ci się, że nasze stylizacje są wyłącznie w stylu vintage, to proponujemy odwiedzenie Portfolio – zobaczysz, jak różnorodne mogą być stylizacje wykorzystujące nasze rekwizyty!

Dlaczego w takim ważnym dla mnie dniu, jakim jest wesele mielibyśmy się przejmować ochroną środowiska albo losem ludzi na drugim krańcu świata?

Często nie zastanawiamy się nad tym, że absolutnie każdy aspekt przygotowań jakiegokolwiek przyjęcia lub eventu, a w tym wesela niesie za sobą środowiskowe i społeczne konsekwencje.  Tymczasem wybór zaproszeń ślubnych,  kwiatów sprowadzanych z innego kontynentu, nietrafionych upominków dla gości, zbyt dużej ilości jedzenia, która trafi potem do kosza, serwowanie butelkowanej wody, przekąsek wyprodukowanych na bazie oleju palmowego lub wyłącznie egzotycznych owoców ma wpływ na naszą ziemię, powietrze, zasoby wody na świecie, a wreszcie ludzi. Społecznie odpowiedzialne przyjęcie to okazja do świętowania świadomości. Społecznie odpowiedzialny ślub i wesele to okazja dla pary, aby zobowiązać się do wierności sobie, a także idei świadomego życia w zgodzie z naturą.

Czy ‘eko’ w Waszym przypadku znaczy drożej?

Dokładnie na odwrót! Ponieważ korzystamy z tego co lokalne, sezonowe, stare lub nikomu niepotrzebne możesz z nami zaoszczędzić. Zdajemy sobie sprawę, że budżet na organizację przyjęć,  szczególnie wesela jest  ograniczony!

Nie czuję potrzeby organizacji przyjęcia społecznie odpowiedzialnego w każdym jego aspekcie. Może powinnam/powinienem szukać dalej naszego wymarzonego podwykonawcy?

Oprócz tego, że specjalizujemy się w organizacji świadomych społecznie i środowiskowo przyjęć, to przede wszystkim tworzymy niezapomniane dekoracje. Być może nawet się nie zorientujesz, że zaproponowane przez nas rozwiązania są przemyślane pod tym kątem, bo i tak od razu spodobają się Wam od strony estetycznej. Nie odważylibyśmy się niczego Ci narzucać ani ograniczać Twoich wyborów, będzie społecznie odpowiedzialnie w takim stopniu, w jakim czujesz się komfortowo!