O nas

 

Podczas naszej podróży poślubnej w USA korzystaliśmy z usług noclegowych Airbnb, rowery w Miami wypożyczyliśmy od prywatnych użytkowników poprzez portal Spinlister, przysłuchiwaliśmy się nowojorczykom, którzy wówczas zdawali się o niczym innym nie mówić jak o podróżowaniu z pomocą teraz już świetnie znanej aplikacji Uber, byliśmy świadkami jak nasza gospodyni oddaje psa na czas swojego urlopu pod opiekę osobom znalezionym na DogVacay, z zachwytem oglądaliśmy ogrody sąsiedzkie, w tym jeden na Wall Street (!?), a przejazdu z lotniska do domu szukaliśmy przez serwis BlaBlaCar!

Po powrocie zgodnie uznaliśmy, że nie chcemy być tylko biernymi obserwatorami prężnie rozwijającego się modelu ekonomii współdzielenia (z ang. sharing economy), lecz jego współtwórcami!

Pytanie, jakimi zasobami dysponujemy MY, które mogłyby się przydać INNYM, towarzyszyło nam na wiele tygodni po inspirującej podróży. Witryny, przepełnione przedmiotami z targów staroci w Szwecji (którą często odwiedzamy, z racji naszego polsko-szwedzkiego małżeństwa) i z gdańskich wystawek uświadomiły nam, że owszem mamy czym się z Wami podzielić. Skoro zbieraliśmy je z myślą o dekoracji własnego wesela i kolejnych imprez inspirowanych zdjęciami z Pinterest’a, to osób które poszukują czegoś wyjątkowego na swoje wydarzenie lub sesję zdjęciową musi być więcej.

Choć na ten moment udostępniamy Wam wyłącznie nasze zbiory, wierzymy że w przyszłości uda nam się udostępnić Wam piękne przedmioty wielu innych pasjonatów takich jak my.

Drugie życie

Nie kupuję niczego, co miałabym użyć tylko raz. Starych przedmiotów szukam na szwedzkich i polskich wyprzedażach garażowych, pchlich targach, second handach i sklepach charytatywnych. Zamiast wątpliwej jakości dekoracji z drugiego końca świata, daję drugie życie temu, co autentyczne, piękne i pozornie nikomu niepotrzebne. Wierzę, że nasze rekwizyty z drugiej ręki zapobiegają marnotrawstwu cennych zasobów i ograniczają stosy śmieci na wysypiskach i dnach oceanów.

Odpowiedzialna konsumpcja

Decydując się na zakup konkretnych materiałów do stworzenia Waszych dekoracji biorę pod uwagę to, z czego i w jakim procesie powstały, kto i w jakich warunkach je wyprodukował oraz jak ich użytkowanie i utylizacja wpływa na środowisko oraz otoczenie społeczne. Staram się wspierać lokalnych producentów, małych przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, którzy, tak jak ja, dbają o nasze środowisko i drugiego człowieka.

Do it yourself

Kultywując ideę Do It Yourself sprzeciwiam się nadmiernemu konsumpcjonizmowi i podejściu „zarabiam-kupuję-wyrzucam”. Opracowując koncepcję Waszych dekoracji, wykorzystuję zasoby i umiejętności – własne i zaprzyjaźnionych, polskich firm. Nie kupuję gotowców z dalekich krajów, produkowanych w wątpliwych etycznie warunkach pracowniczych.
Zakasuję rękawy, chwytam za pędzel i młotek, tworząc coś unikatowego – wkładam  w to mnóstwo energii i całe serce.

Zaufanie

To punkt wyjścia w relacji z Wami i klucz do satysfakcjonującej Was kompleksowej stylizacji wesela lub innej imprezy. Wiem, że zaufania nie zdobędę jednym mailem czy krótką rozmową przez telefon. Dlatego zawsze staram się z Wami spotkać przy kawie – w ulubionych kawiarniach lub w rzeczywistości wirtualnej, jeśli mieszkacie za granicą. Wsłuchuję się w Waszą wizję i potrzeby, dzielę się doświadczeniami i polecam Wam zaufanych podwykonawców. 

Ekonomia współdzielenia

Z fascynacją obserwuję jak zmienia się sposób naszego myślenia o wartości, jaką niesie ze sobą własność. Cieszę się, że ludzie coraz częściej chcą korzystać z danego dobra, nie dążąc do jego posiadania. Ekonomię współdzielenia cenię za to, że opiera się na skłonnościach ludzi do współpracy, wspomagania innych i dzielenia się swoimi dobrami. Wierzę, że jest jedną z tych idei, które zmieniają świat na lepsze!

Globalne współzależności

Żyjemy w niezwykłych czasach. Niezwykle skrócony dystans między państwami i ludźmi oraz nieustanna wymiana towarów i usług z najodleglejszymi zakątkami planety definiują rzeczywistość. Czy tego chcemy, czy nie, nasze codzienne wybory kształtują przyszłość świata. Widzę w tym wielką szansę współtworzenia go oraz brania odpowiedzialności za otoczenie. W tworzeniu oprawy Waszych przyjęć pokazuję, że proste wybory, takie jak ekologiczny papier do papeterii czy dekoracje z drugiej ręki, tworzą świat bardziej sprawiedliwym.